Na rynku kosmetycznym dzieje się naprawdę sporo. Cały czas powstają nowe produkty, które wypierają te, które w sprzedaży są od dłuższego czasu. Marki prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych rozwiązań, czerpiąc wiele zarówno z badań nad składnikami aktywnymi, jak i z mody na konkretne produkty. Jakiś czas temu niezwykle popularne były między innymi kosmetyki koreańskie, które zrobiły na całym świecie prawdziwą furorę. Teraz hitem jest tajemniczo brzmiący skrót egf. Cóż on oznacza? To naskórkowy czynnik wzrostu, który jest niezwykle cennym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych dla kobiet po 30 roku życia. Poniżej więcej na jego temat.

Naskórkowy czynnik wzrostu

Aby kosmetyki były rzeczywiście skuteczne, prowadzone są badania biotechnologiczne nad tym, jakie składniki aktywne preparatów działają najlepiej. Naskórkowy czynnik wzrostu to teraz hit, a tak naprawdę występuje w skórze każdego człowieka, jednak jego stężenie zaczyna gwałtownie spadać po ukończeniu 30 roku życia. Kosmetyki, które w swoim składzie mają naskórkowy czynnik wzrostu, doskonale stymulują skórę do odnowy, pobudzając między innymi do produkcji większej ilości kolagenu. A to przekłada się na bardziej jędrną, zwartą i zbitą skórę, która ma mniej zmarszczek. Najbardziej popularne jest serum z naskórkowym czynnikiem wzrostu, które występuje pod nazwą serum egf.

Jak stosować serum egf?

Serum to bardzo ważny etap pielęgnacji. To kosmetyk, który ma mocno skoncentrowany i bogaty skład, dlatego też jego użycie to jak zastrzyk najlepszych składników dla skóry. Najlepiej nakładać je na oczyszczoną twarz z rana oraz wieczorem. Nie należy zapominać o tym etapie pielęgnacji, bo uzupełnia ona stosowany krem pod oczy oraz krem do twarzy. To bardzo ważny punkt codziennych rytuałów pielęgnacyjnych dla kobiet po 30 roku życia. sposób stosowania jest bardzo prosty. Niewielką ilość preparatu nakłada się na opuszki palców, a następnie aplikuje na skórę, zwykle omijając okolice oczu. Wystarczy poczekać do całkowitego wchłonięcia, a następnie zastosować krem.