Pielęgnowanie skóry dojrzałej to nie lada wyzwanie. Trzeba wyposażyć się w kosmetyki najwyższej jakości, które mają udowodnione działanie. Niestety takie specyfiki kosztują trochę drożej. Mimo wszystko warto zawalczyć o piękną, gładką i jędrną skórę. Prawdziwą rewolucją w pielęgnacji może być kosmetyk, jakim jest serum egf. Poniżej troszkę więcej na jego temat.

Co to jest serum egf?

W świecie kosmetycznym co chwilę pojawiają się jakieś nowości. Związane jest to między innymi z tym, że przez cały czas trwają intensywne badania nad tym, co rzeczywiście pobudza skórę do regeneracji i odnowy. Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się kosmetyki z czynnikiem wzrostu egf. Czym jest ten tajemniczo brzmiący składnik? To naturalnie występujące w skórze czynnik, którego stężenie po przekroczeniu 30 roku życia gwałtownie spada. Warto dostarczać go sobie właśnie z zewnątrz w kosmetykach. Stymuluje on skórę do odnowy, między innymi poprzez to, że pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu w skórze. Im jest go więcej, tym jest ona gładsza, jędrniejsza, ma mniej zmarszczek. Warto wiedzieć, że serum egf można kupić w dobrej cenie, ponieważ polskie marki produkują kosmetyki z tym składnikiem.

Jak stosować serum z czynnikiem wzrostu?

W jaki sposób stosować ten rodzaj kosmetyku? Można kupić taki, który dedykowany jest zarówno do stosowania na dzień, jak i na noc. Wtedy serum wystarczy nałożyć na skórę przed wklepaniem kremu, a następnie wykonać makijaż. Serum na noc stosujemy przed kremem na noc, na oczyszczoną wcześniej skórę. Tego typu kosmetyk to rzecz obowiązkowa w przypadku kobiet, które ukończyły 30 rok życia. Wtedy należy sięgać po kosmetyki profesjonalne. Nawet jeżeli na skórze twarzy nie widać jeszcze oznak starzenia się, mikrouszkodzenia powstają, co związane jest między innymi ze stresującym stylem życia i działaniem wolnych rodników. Bogate serum z czynnikiem wzrostu będzie odbudowywać naszą skórę, stanowiąc podstawę profesjonalnej pielęgnacji dla kobiet świadomych potrzeb swojej skóry.