Współczesne kobiety wiedzą o tym, że gwarantem zadbanej skóry na wiele lat jest to, aby prawidłową pielęgnację wdrożyć jak najwcześniej. Już tak naprawdę po ukończeniu 30 roku życia trzeba używać kosmetyków, które mają mocniejszy skład. Mowa tutaj na przykład o serum egf, które jest dedykowane dla kobiet chcących kompleksowo zadbać o swoją skórę. Co oznacza tajemniczy skrót egf? To nic innego jak naskórkowy czynnik wzrostu. Czynnik ten naturalnie występuje w skórze każdego człowieka, jednak jego ilość drastycznie spada po przekroczeniu bariery 30 roku życia. Można zatem powiedzieć, że to ten magiczny moment, kiedy należy wdrożyć zdecydowanie bardziej konkretną pielęgnację.

Serum egf w pielęgnacji skóry

Dlaczego w ogóle należy używać serum? Co dobrego robi ten kosmetyk dla skóry? Serum stosuje się przed nałożeniem kremu. Najlepiej nakładać serum zarówno rano, jak i wieczorem, na oczyszczoną twarz przetartą wcześniej tonikiem. Skóra jest wtedy przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji. To, co odróżnia serum od innych kosmetyków używanych każdego dnia, to zdecydowanie mocniejszy i bardziej bogaty skład, bardziej skoncentrowane składniki. Można zatem powiedzieć, że serum to taki zastrzyk wszystkich dobrych i potrzebnych skórze składników. Najczęściej serum występuje w postaci płynnej, w ostatnich latach niezwykle popularne są również sera olejkowe.

Jak stosować serum?

Na oczyszczoną skórę twarzy, która wcześniej została przetarta tonikiem, należy nałożyć niewielką ilość serum. Najlepiej nanosić ten kosmetyk delikatnie opuszkami palców, wklepując go w skórę. Potem trzeba chwilę odczekać, aż kosmetyk dobrze się wchłonie, aby na skórę nałożyć krem na dzień lub na noc. Chociaż serum jest skoncentrowane, nie należy zapominać o kolejnych krokach w pielęgnacji. Krem na dzień jest ważny między innymi dlatego, że nie zawiera filtrów. Gdzie znaleźć dobre serum egf? Można kupić je na przykład w stacjonarnych lub internetowych drogeriach. Wybór jest coraz większy, bo ten składnik stał się popularny w ostatnich latach.